Een nooddouche wordt gebruikt om snel in te kunnen grijpen bij personen die in aanraking zijn gekomen met bijtende stoffen, chemicaliën of bij brandwonden. Deze nooddouche moet dus altijd op de juiste temperatuur zijn, als dit niet zo is kan het voor de gebruiker nadelige gevolgen hebben. In een Atex omgeving is het gebruik van een nooddouche nog extra belangrijk, en wordt de verwarming hierop aangepast. Hoe we een Ex flensheater bij een nooddouche kunnen toepassen in een Atex omgeving, leggen wij van Heating Group International je graag uit.
Een nooddouche moet op elk moment gebruikt kunnen worden, wanneer dat niet zo is kan dit voor de gebruiker nadelige gevolgen hebben. Wanneer het water in een opslagtank, reservoir of leidingen te koud wordt of bevriest, kan dit invloed hebben op de waterstroming en de temperatuur van het water. Het is dus erg belangrijk om het water op een vooraf ingestelde temperatuur te houden, zodat de nooddouche altijd gebruikt kan worden waar dat nodig is.
Een flensheater kan gebruikt worden bij een nooddouche om het buffervat, reservoir of opslagtank direct te verwarmen. Het grote voordeel van een flensheater is dat deze direct in het buffervat, reservoir of opslagtank geplaatst kan worden. Zo heb je directe warmte, die gelijkmatig over de toepassing wordt verdeeld.
Bij een Atex omgeving voldoet geen standaard flensheater. Deze wordt op maat door ons berekent, zodat deze voldoet aan de Atex eisen van de toepassing. Vaak is dit in meerdere zones aangegeven. De flensheater wordt ook aan de hand van de Atex zone geproduceerd.
Onze flensheaters kunnen ingezet worden in zone 1 en 2. Ook zijn ze geschikt voor gasgroepen IIA, IIB, IIC en voor temperatuurklassen T1 t/m T6. Atex flensheaters zijn geen standaard verwarmingselement, die op basis van de opgegeven Atex zone met de daarbij horende temperatuur- en gas eisen op maat worden gemaakt.
Tip van ons: Op basis van alleen de toepassing en maatvoering kunnen we vaak niet inschatten in welke Atex zone de verwarming valt die jij nodig hebt. Heb je een aanvraag voor een Atex verwarming? We vernemen dit graag, met welke Atex zone je nodig hebt, en welke eisen daarbij horen. Op die manier kunnen we je snel en soepeler helpen aan de juiste verwarming!
Voor kleine en grote opslagtanks kunnen flensheaters worden gebruikt. Ze zijn namelijk verkrijgbaar in diverse afmetingen, van DN40 tot DN500. Het materiaal waar de flensheater uit gemaakt wordt, hangt vaak af van het medium dat verwarmt moet worden en de Atex-classificatie aan waar de heater aan moet voldoen. Vaak worden flensheaters gemaakt van roestvast staal, Incoloy 800 of Incoloy 925. Het aansluithuis wordt gemaakt van gietijzer, staal of RVS. Ook dit is afhankelijk van de Atex-classificatie die vereist is.
Bij veel nooddouche-installaties is temperatuurregeling bijna net zo belangrijk als de verwarming zelf. Het water moet natuurlijk op een bepaalde temperatuur blijven. Een Atex flensheater kan met een regelkast op afstand worden aangestuurd. Op deze regelkast kan de gebruiker zelf de temperatuur instellen of veranderen, en zorgt de regelkast ook voor beveiliging van het systeem. Ook deze regelkast kan in een Atex normering worden geleverd die voldoet aan de eisen van jouw Atex toepassing.
Binnen een Atex omgeving voldoet geen standaard elektrische verwarming. Ben jij opzoek naar de juiste verwarming voor jouw Atex toepassing, of heb je vragen over de Atex flensheater? Neem gerust contact op, onze specialisten helpen je graag verder aan de juiste Atex verwarming!
Heating Group International B.V. © 2026
Heb je een vraag of advies nodig? Op onze klantenservicepagina vind je veelgestelde vragen en op de contactpagina staat alle informatie die je nodig hebt om contact met ons op te nemen.